מרימון גז טבעי צפון בע"מ הינה חברה ייעודית שהוקמה לצורך תכנון, הקמה, והפעלה של רשת החלוקה של הגז הטבעי בצפון הארץ מתוקף רישיון שניתן לה לתקופה של 25 שנים.

החברה בבעלות –

  • קרן נוי השקעות
  • רימון שירותי ייעוץ וניהול בע"מ

שני הגופים השותפים, "קרן נוי" ו-"חברת רימון", איחדו כוחות למיצוי של הניסיון, הידע והיכולות הרבות בייזום, תכנון, הקמה וניהול של תשתיות אורכיות. כל גוף, בתחומו, הוא המוביל בישראל.
השותפים מעמידים לרשות "מרימון" את משאבי ההתוויה האורכית, הרישוי והתכנון הסטטוטורי, יכולות המו"מ בנושאי מקרקעין ויחידות התכנון והביצוע, בנושאי תשתיות אורכיות, ככלל, וצנרות פלדה ו- HDPE בפרט.

מרימון קיבלה את רישיון החלוקה משר האנרגיה והמים ובכך נסללה הדרך לחיבור אזורי תעשייה, מפעלים וצרכנים גדולים באזורי הצפון לגז טבעי. אזור זה כולל בין היתר, את חיפה, מפרץ חיפה והקריות, נהריה, מעלות תרשיחא, עכו, כרמיאל, קריית שמונה, טבריה, ראש פינה, צפת, קצרין וצמח.
לצורך הקמת הפרויקט התקשרה מרימון עם מומחים בגז הטבעי בתחומי ההקמה, ההפעלה ותחזוקה והתכנון.

רשת החלוקה מהווה את תשתית אספקת הגז הטבעי בלחץ הנמוך מ- 16 (BAR) לצרכני החלוקה, זאת במטרה לאפשר לעסקים ולמפעלי התעשייה הבינוניים והקטנים להתחבר למערכת הגז הטבעי,  אשר אינם זקוקים לגז טבעי בלחץ גבוה כמו מפעלים גדולים ותחנות כוח. הרשת חיונית על מנת לאפשר למגוון רחב של צרכני אנרגיה (כגון מפעלי תעשייה, בתי חולים, בנייני משרדים ומרכזים מסחריים) להסב פעילותם ולהשתמש בגז טבעי, המהווה מקור אנרגיה זול וידידותי יותר לסביבה, ביחס לדלקים אחרים ולחשמל. התשתית שתוקם תתאים לפריסת הצרכנים הפוטנציאליים באזורים שפורטו.

סגירת תפריט